Mustafa Bahçuvan

Mustafa Bahçuvan

1968 yılında Antakya’da doğan Mustafa Bahçuvan, 1991 yılında İTÜ’den Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun oldu. İş hayatına 1991’de İstanbul Ulaşım A.Ş.’de başlayan Bahçuvan, burada Akbil’in kurucu mühendisleri arasında yer aldı. 1994 yılında vatani görevini yapmak üzere iş hayatına ara verdi ve 1996’da Abana Elektromekanik’te haberleşme mühendisi olarak görev yaptı. Aynı yıl Ericsson’a geçti ve burada Teknik Müdür düzeyine kadar yükseldi. 1999’da Ericsson’un IP/PBX Teknik Servis ortağı Köktel’de Genel Müdür ve Ortak olarak iş yaşamını sürdürdü. 2000 yılında İlker Aydın ile E-Voip İletişim Teknolojilerini kurarak, sektörün daha yeni geliştiği yıllarda IP Telefon sektörüne adım attı.
2001 yılında Korhan Yükselci ve İlker Aydın ile kurduğu Ericom İletişim A.Ş.’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.
Mustafa Bahçuvan, Borsa Yatırımcıları Derneği (BORYAD) ile Polonya-Türkiye Ticaret Odası’nın kurucu üyesi olarak görev yaptı.
Ericom’da yönetim kurulu başkanlığı da yaptı.Ericom’un başka bir gruba satılmasından sonra EV Elektrikli Araçlar A.Ş’de yönetim kurulu başkanlığı görevine gelmiştir.